V čem mohou být patrové domy výhodné oproti přízemním stavbám?

Přízemní stavby a patrové domy jsou pochopitelně opravdu velice rozdílnou sortou objektů, které mohou do značné míry získávat odlišné výhody a nevýhody než jejich konkurence. Jedná se ale především o nemovitosti, které se také mohou v některých případech ocitat ve zcela odlišných cenových sférách.

V rámci článku se dnes nepodíváme na ceny a případné podmínky kolem jejich výstavby. Ale podíváme se na to, jaké výhody patrové domy zpravidla mívají oproti přízemním stavbám.

Vysoká energetická šetrnost

Jednou z těch největších výhod oproti dalším typům nemovitostí je bezesporu opravdu vysoká energetická šetrnost, kterou vám dokáží patrové stavby nabídnout. Důvodem totiž je, že vytápění spodního patra automaticky dokáže pomoci s vytápěním patra horního. Díky tomu tak projekt patrového domu může v dlouhodobém měřítku znamenat také nezanedbatelnou úsporu, která se v průběhu desítek let možná vrátí dokonce i v ceně nemovitosti jako takové.

Hodně prostoru, nízká zástavba

Když už člověk investuje do své vlastní nemovitosti, tak automaticky požaduje také dostatek prostoru. To ale znamená také rozsáhlé základy a vysokou míru zástavby na pozemku. A všichni moc dobře víme, že cena pozemků je dneska opravdu nepříjemnou záležitostí. Jenže projekt patrového domu na klíč vám může přinést opravdu velké množství prostoru, ale přitom nutně nemusí znamenat vysokou míru zástavby! A to se vyplatí hlavně u rodin, které hledí do budoucnosti s dětmi a chtějí se vyhnout nepříjemnostem jako je dostavba nemovitosti v pozdějších letech.

Nemusí stát nutně velké peníze

Patrové domy pochopitelně mohou být dražší už jenom kvůli nárokům na větší a odolnější konstrukci. Naopak ale mohou ušetřit peníze za menší základy, které jsme již zmínili. Jenže další důležitou možností jsou také úsporné nemovitosti jako je projekt patrové dřevostavby. Dřevostavba znamená, že je na nějakou část konstrukce použité opravdu kvalitní dřevo. Může tak být plnohodnotným a opravdu krásným domovem, ale přitom můžete na konstrukci nemovitosti ušetřit nezanedbatelné částky.

Rozcestník patrových domů: