Dřevěné šindele představují ideální ekologickou krytinu

Dřevěné krytiny vyrábí firma Drdlík a to již od roku 1989. Nabízí Valašský šindel a Alpský šindel. Oba druhy jsou ideální volbou pro pokrývání roubenek, srubů nebo lidových a památkových staveb. Firma nabízí střešní druhy materiálů za přijatelné ceny. Samozřejmostí je i kompletní servis, který představuje výpočet střechy, doporučení její skladby, kompletní dodávku a to jak po Čechách, tak i na Slovensko.

Dřevěné šindele

V dobách minulých byly využívány coby střešní krytina pro všechny druhy lidových staveb. Jedná se o produkt vysoké kvality nabízející nejen dlouhou životnost, ale i krásu dřevěné střešní krytiny. Při jeho výrobě je důležitý správný výběr dřeva. Mezi nejčastější druhy patří jehličnaté dřeviny, především pak smrk, jedle nebo modřín. Tento šindel je klasický a využívá se velmi hojně.

Dřevěné šindele si nacházejí stále více příznivců. Setkáme se s nimi nejen na významných stavbách, mezi které patří kostely nebo bývalá šlechtická sídla. Tradiční dřevěná střešní krytina nabízí celou řadu výhod. Především je to dlouhá odolnost a životnost. Odolají i drsným horským podmínkám. Nevýhodou je jejich hořlavost. Také cena je poměrně vysoká. Důvodem je velké množství ruční práce. Dřevo také nepatří mezi materiály nejlevnější.

Šindel Valašský

Pro jeho výrobu se vždy využívalo dřevo smrkové nebo jedlové. V poslední době se pak objevuje ještě dřevo z modřínu. To obsahuje větší množství smůly a silic. Díky tomu více odolává povětrnostním podmínkám. Tento druh šindele se používá velmi často.

Alpský šindel

Tento druh šindele se vyrábí štípáním modřínového dřeva. Pokládá se ve dvou nebo třech vrstvách. V alpských zemích, mezi něž patří Rakousko, Švýcarsko nebo Německo, se používá nejen na střechy, ale i na fasády. Jeho životnost je poměrně dlouhá a nepotřebuje žádný nátěr.