Tento 5-hvězdičkový ekologický plovoucí hotel generuje vlastní energii

Eco-Floating Hotel od architektonického designového studia hayri atak je projekt, jehož první etapa se plánuje uskutečnit v Kataru, ale má také potenciál být umístěn v různých oblastech díky své charakteristické mobilní funkci. Jako HAADS náš tým studoval projekt s různými názory a technickými znalostmi z mnoha různých oborů a vizí.

Tento projekt, který na něm začal pracovat v březnu 2020 a trval 6 měsíců, přejímá motto minimální energetické ztráty a nulového odpadu jako princip podle navrženého přístupu. Díky své charakteristické pohyblivé vlastnosti generuje elektrickou energii otáčením kolem své polohy podle vodního proudu a poskytuje uživatelům různé perspektivní zážitky.

Eco-Floating Hotel, vytvořený jako 5hvězdičkový hotel, má stavební plochu 35 000 m2 a celkem 152 pokojů. Ekologický plovoucí hotel je inspirován mořem, se kterým je na prvním stupni spojen z hlediska formy. a princip designu.

Na tomto místě stojí za zmínku, že projekt bude efektivně fungovat v oblastech, kde je nepřetržitý a jistý Proud. Připustíme-li, že voda se vytvořila a zmizela sama o sobě rotací kolem sebe v pravidelném Proudu a tvar se považuje za vystouplý se svými hranicemi a vyvinul se v plošinu, dá průhlednou siluetu hmoty. Právě tento obraz živil a podporoval projekt.

Plovoucí hotel, který má 3 různé vchody, má za cíl poskytnout přístup z pevniny kdykoli během dne díky 140stupňovému molu, které ho obklopuje. Z každého z 55 vawtau modulů lze získat 25 kW elektrické energie. Vawtau využívá jako svůj pracovní princip větrný proud způsobený rozdílem teplot v moři a na pevnině.

V projektu zaměřeném na maximální přínos pro ekologickou rovnováhu se prvek využívaný z hlediska výroby zelené energie nazývá vawtau (větrná turbína a deštník s vertikální osou), který funguje jako větrná turbína na vertikální ose a má funkci slunečníku. na pobřežním pásmu.

Foto: : hayriatak