Které regálové systémy jsou v současnosti nejvyužívanější?

Regálové systémy jako takové jsou dnes již neodmyslitelnou součástí nejen samotných skladů, ale také různých knihoven, archivů a podobných provozoven. V malém i velkém měřítku tak dokáží přinést individuální řešení víceméně pro každého.

Tomu výrazně napomáhá i fakt, že se vyrábí regálové systémy v poměrně dost velkém množství možností. Některé jsou přitom víceméně takovým evergreenem v každodenním užívání. Dnes se tak podíváme na ty nejvíce používané regálové systémy, které můžete potkávat na denní bázi.

Nejběžnější policové regály

A začneme od toho opravdu nejjednoduššího, čímž jsou policové regály. V prodejnách a provozovnách větších rozměrů a sortimentu se většinou takové regály pořizují spíše na drobné předměty jako vedlejší záležitost a vylepšení prostoru. V případě knihoven, archivů, dílen, ateliérů a dalších podobných institucí jsou ale policové regály doslova základem celé struktury. A to nejen díky možnostem ukládání do bezpečných polic, ale dokonce i díky možnostem individuálního uzpůsobení šířky a rozsahu většiny policových regálů.

Konzolové regálové systémy

Jedná se o specifický typ regálů, které ale mají opravdu široké využití v celé sféře. Typickými příklady jsou především takové regálové systémy, které umožňují skladování předmětů dlouhých rozměrů i značné šířky a průměru. Jedná se o konzolové regály. Ty fungují na základě pevné konstrukce umístěné na stěně, která je následně vybavena konzolemi. Ty jako pacičky dávají možnost skladovat i opravdu velké rozměry, aniž bychom přitom snižovali přehlednost nebo plýtvali místem.

Pohodlné regály pro uchovávání v paletách

Pro většinu velkých provozů jsou potřeby skladování na paletách naprosto zásadní. Opět se bavíme o stavebninách, zahradnictvích, ale také o spedičních a distribučních halách. Skrz naskrz jsou tak regály pro skladování palet zásadní součástí celého procesu. Každý takový regálový systém disponuje principem připomínajícím kolejnice. Ten automaticky znamená, že lze pohodlně vsouvat a vyndávat celé palety, přičemž jsou během skladování uloženy stabilně a bezpečně.