Ideální a bezpečné řešení oplocení pro průmyslové a výrobní areály

Oplocení rozhodně není standardizovanou záležitostí, která by byla ideální pro jakoukoliv příležitost a pro všechny možné typy pozemků. Zcela naopak se můžeme potkávat s tím, že různé typy pozemků mohou některé ploty označit jako vyloženě nevhodné.

Pro průmyslové pozemky jsou například odlišné potřeby, než je tomu u rodinných domů. A otočené typy oplocení by rozhodně nepůsobily dobrým dojmem. My se dnes ale pobavíme o ideálním řešení přímo pro průmyslové a výrobní areály.

Svařované panely, které nikoho nepustí

Hlavním prvkem takového plotu jsou svařované panely. Jsou hojně užívané právě kolem průmyslových komplexů. Typickým prvkem jsou jejich podlouhlá obdélníková oka, díky kterým tak může plot vypadat až příliš otevřeně. Jenže v tom je také jeho bezpečnostní prvek. Pokud bude chtít někdo přelézt svařované panely, tak nebude mít kde najít oporu. A proto jsou takové ploty velice bezpečné. Mimo toho silný průřez užitého materiálu by znamenal enormní vynaložené úsilí, aby bylo možné překonat jeho integritu.

I sloupky nabídnou větší bezpečí

Sloupky užívané kolem svařovaných panelů jsou dalším důvodem, proč mohou být bezpečnější než pletivové ploty. Jsou v nich totiž speciální konzole, které po zacvaknutí plotu díky pnutí znemožňují jeho vytažení. Navíc jsou technologie jako silnostěnné jeklové sloupky mnohem odolnější i na poškození, než je tomu u klasických kulatých. Po zabetonování tak tvoří opravdu pevný základ pro bezpečný plot, co nejde jen tak překonat.

Když to nejde přes, nesmí to jít ani pod

Výborná úroveň bezpečí ze všech stran plotu může evokovat tu nejjednodušší cestu právě spodem. Tady ale při dobře udělaném plotu opět možný narušitel narazí. A to doslova. Běžně se totiž při betonování obvodu aplikují podhrabové desky. Ty jsou na první pohled velice podobné obrubníkům a do značné míry je to i pravda. Jsou ze stejného materiálu, ale jsou mnohem užší a vyšší především. Z toho důvodu by tak podlezení plotu muselo znamenat zakopání do značné hloubky, což už samo o sobě odradí, protože to trvá a způsobuje příliš pozornosti.