Jak si vybrat správný rošt do postele?

Dobrý spánek zajistí nejen vhodná postel a kvalitní matrace, ale také rošty do postele. I ty mají vliv na kvalitní spánek. Rošt má za úkol přebrat od matrace zátěž, kterou rovnoměrně rozloží. Kromě toho zajistí správnou polohu těla, vytváří pevnou oporu pro záda a pokud si vyberete polohovací rost do postele, ulevíte vašim zádům od bolesti. Rošt podporuje odvádění vlhkosti z matrace a tím prodlouží její životnost. Také je šikovným pomocníkem v boji proti roztočům. Díky tomu zvyšuje hygienu lůžka. Rošt je potřeba přizpůsobit matraci. Ke každému typu je totiž vhodný jiný druh roštu.

Na co se zaměřit při výběru roštu?

Vyberte si takový kousek, který vám poskytne maximální komfort.

Při výběru roštu do postele berte v potaz svoji hmotnost a nosnost roštu. Vždy je potřeba nechat si u nosnosti malou rezervu. Svoji roli hraje i zdravotní stav. Pro starší nebo nemocné osoby, které tráví v posteli více času, je ideální volbou rošt, který se dá polohovat. Jeho různé polohy pomáhají ulevit bolavým zádům. Vyrábějí se i rošty, u kterých lze nastavit tuhost v určitých oblastech – ramena, záda, nohy. Polohovací rošt je vhodnou volbou i pro osoby mladší, které si rády v posteli čtou, sledují z ní televizi nebo v ní pracují. Rošt tak umožní nastavit ideální polohu postele.

Na koho se obrátit?

Rošty, postele i matrace na jednom místě naleznete na e-shopu matrace.purtex.cz.

Společnost PURTEX je český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Objednat si zde můžete tedy nejen rošty, ale i postele praha ale vše, co potřebujete pro klidný a ničím nerušený spánek. Pro výrobu společnost používá pouze materiály, které jsou certifikované a testované podle mezinárodní normy ÖKO-TEX. Velký ýznam měl rok 2005, kdy proběhlo schválení výrobků ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, od roku 2006 započalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.