Jak na správný výběr stínění?

Stínění je dnes považováno za nezbytnost, protože chce mít každý své soukromí a také chce mít každý možnost regulovat množství slunečního světla, které k němu do interiéru proudí. Mnoho lidí nad výběrem stínění nepřemýšlí a později litují toho, že si s výběrem nedali více práce. Mezi jednotlivými druhy stínění jsou velké rozdíly a ještě než uděláte rozhodnutí, je vhodné se podívat, jaké možnosti existují a jaké vám nabízí výhody.

Žaluzie nebo rolety?

Dnes se málokdy vidí v interiérech závěsy, protože zabírají mnoho místa a jsou velkým lapačem prachu. Pokud se vám přesto líbí a máte velká okna, mnohem lepší volbou jsou vertikální žaluzie, které vypadají velmi elegantně nejen v bytech a domech, ale také v kancelářích. Snadno se s nimi manipuluje a jejich dlouhé lamely vám ihned přinesou soukromí i potřebné stínění.

Pokud chcete koupit žaluzie a spíše vám vyhovují klasické, myslete na výběr barvy a materiálu. Barvu můžete sladit tak, aby korespondovala třeba s barvou stěn nebo výbavou interiéru. Velmi oblíbené jsou žaluzie pro střešní okna a také plissé žaluzie Easy Click. Pokud milujete přírodní materiály, vhodnou volbou jsou luxusní žaluzie ze dřeva.

Možná vás více lákají rolety. Pokud znáte jen klasické řetízkové rolety, možná vás zaujmou také pružinové rolety nebo motorické rolety. V interiérech si získávají stále vetší oblibu rolety Den Noc, které mají moderní vzhled a vypadají velmi elegantně. Stále více lidí s dnes pořizuje kvalitní venkovní rolety, protože mají ze všech typů stínění nejvíce výhod. Kromě soukromí a stínu vám zajistí také tepelnou izolaci, zvukovou izolaci a ochranu před vloupáním. Pokud nějaký kriminální živel narazí na dům s venkovními roletami, raději se otočí, protože je jen tak nepřekoná. Nejširší výběr stínění na trhu má internetový obchod Rolety-site.cz. Kromě všech druhů stínění zde můžete pořídit třeba také sítě do oken, parapety, garnýže a mnoho dalšího důležitého sortimentu