Výroba jedinečné plovoucí ořechové lavice s vyřezávanou rukou

V tomto videu můžete vidět, jak vyrábím tuto jedinečnou plovoucí lavici vyrobenou z ořechu a dřeva divoké evropské hrušně. Příběh za tímto projektem. Minulý rok, když byly mé ořechové desky vysušené, jsem je odděloval podle kvality a účelu. Byl to velmi starý ořech a udělal jsem z něj docela dost věcí.

Když jsem je třídil, narazil jsem na toto dřevěné prkno, které na první pohled nebylo vůbec užitečné. Je plná červotočů a téměř jen bělového dřeva. Málem to skončilo jako dříví na oheň. Ale je to jedinečný tvar (jedna strana zakřivená), rychle mi to dalo představu, co se dá použít. Byl jsem velmi zaneprázdněn a neměl jsem dostatek volného času, takže toto prkno z vlašského ořechu se několik měsíců stěhovalo z jedné strany obchodu na druhou.

Až do minulého týdne jsem měl konečně dost času na naplnění svých představ. A tak se tato lavice stala skutečností. Vyřezávaná ruka byla od začátku v mé původní představě a proto volím Hruškové dřevo. Vlastně divoká hruška, která je tady hodně vzadu. Toto dřevo je ideální pro řezbářství. Jedno z nejhezčích dřev na práci.

Nejsem fanoušek carvingu, takže nemám žádné dřevořezbářské dláto nebo podobné. A začal jsem vyřezávat ruku ostrým pravidelným dlátem. A vše jsem dokončil s malou pomocí řezbářského ostří na mé úhlové brusce a zbytek plochým dlátem. Trvalo mi asi 8 hodin, než byl připraven k nanášení povrchové úpravy.