400 let staré dřevo proměněné v moderní nábytek

Před několika měsíci jsem si šel pro nějaké řezivo, takže mám dost na skladě a bylo štěstí, že můj chlap se dřevem měl každoroční dodávku z jižní Itálie (Sicílie) a protože ví, že jsem šílenec do exotického dřeva, pozval mě do zadní části skladu dřeva a tam pod nějakými kryty to tam bylo. Nemohl jsem uvěřit tomu, že desky jsou až 70 cm široké a až 3 m dlouhé.

Nově jsem viděl takto velké olivové desky. Protože pokud jsou olivovníky tak velké, stále žijí v půdě a jsou staré 300-400 let a více. Měl jsem štěstí. Práce s tímto olivovým dřevem byla opravdu radost. Je tak příjemné stříhat a hoblovat. Kromě toho má super příjemnou vůni při řezání atd.

Protože některým klientem byla použita téměř celá deska z olivového oleje, zbyla jen malá část a nechal jsem si ji na před pěti dny. Mám nápad vyrobit další stůl podobný předchozímu designu. Bohužel kus byl asi 1 m dlouhý a 28 cm široký / 5 cm tlustý. Takže abych měl dostatek materiálu, roztrhl jsem ho a rozpůlil.

Deska stolu má tloušťku 24 mm. Mohlo by to být tlustší, ale líbí se mi to tak, jak to je. Okraje jsem zkosil, takže vypadá super tenký. Myslím, že to dává elegantnější vzhled. Přesto je konferenční stolek pevný a stabilní. Tento olivový stůl je 85 cm dlouhý, 56 cm široký a 48 vysoký. Jako základ jsem použil krásný americký ořech, který jsem měl na skladě a hlavní nosič je silný polykarbonát, ale myslím, že to už víte.